П`ятниця, 17.11.2017, 20:40

Історія Дослідницької загальноосвітньої школи
І-ІІІ ступенів
           В Васильківському районі, на славній Київській землі, всього за декілька кілометрів від центральної магістралі Санкт-Петербург –Одеса, знаходиться мальовниче селище з незвичною назвою Дослідницьке. Наймолодше селище району, базою якого є український центр по випробуванню сільськогосподарської техніки.
      На початку свого розвитку, інститут потребував кваліфікованих спеціалістів, яких за направленням вузів з кожним роком ставало все більше і більше в селищі. В зв’язку з цим кількість дітей шкільного віку почала швидко зростати. Постала нагальна потреба створення шкільного навчального закладу.

Так, в 1975 році була відкрита Гребінківська восьмирічна школа № 3, в якій працював педагогічний колектив на чолі з директором школи Дзюбенком Миколою Петровичем.
            Селище розвивалось, ставало все перспективнішим. Збільшувалась кількість робочих місць. В 1986 році отримало офіційний статус – селище міського типу, з назвою Дослідницьке. В ньому з’явилася своя селищна рада, відділення зв’язку. Відбувся переділ вулиць. І саме тоді, школа отримала нову назву – Дослідницька восьмирічна школа.
            Пік розвитку селища припав на 1986 – 1990 роки. Кількість учнів в школі, розрахованої на 260 учнів, сягнув межі – 650. В зв’язку з цим, районний відділ освіти прийняв рішення реорганізувати навчальний заклад в загальноосвітню школу.
            Так 1 вересня 1990 року була створена, одна з найбільших шкіл району, Дослідницька загальноосвітня школа. Очолив її молодий перспективний педагог – Загородній Юрій Іванович.
            За 35 років існування школи, якісний склад педагогічних працівників був завжди високий. Колектив школи пишається людьми, які керували закладом і внесли вагомий внесок в її розвиток.
Це директори школи:
            1975 – 1980 рр. Дзюбенко Микола Петрович;
            1980 – 1985 рр. Рубан Світлана Олексіївна;
            1985 – 1991 рр. Рутковський Віктор Володимирович;
            1991 – 1995 рр. Загородній Юрій Іванович;
            1995 – 2005 рр. Горпенко Людмила Миколаївна.
         Історія школи пам’ятає заслуги :
Заслуженого Вчителя України Кравчук Людмили Василівни;
Вчителів – методистів Доніч Івана Костянтиновича
                                Пашка Анатолія Олексійовича
                                Касяненко Зінаїди Іванівни
Відмінників освіти Циганової Клавдії Львівни
                           Гербут Катерини Олександрівни
                           Касяненко Зінаїди Іванівни
                           Шульги Галини Іванівни
                           Малашенка Петра Миколайовича
                           Линник Наталії Павлівни.
Гордиться школа і вчителями , які на сьогодні є членами спілки письменників
та художників України Буряком Юрієм Григоровичем
                                   Донічем Іваном Костянтиновичем .
         Сьогодні школу очолює Висоцька Людмила Олександрівна

Під її керівництвом працює 31 працівник школи. Педагогічний колектив складається з 22 висококваліфікованих працівників.
З них 21 мають вищу освіту, кваліфікацію:
         « спеціаліст вищої категорії» - 15
         « спеціаліст першої категорії » - 4
         « спеціаліст другої категорії » -1
         « спеціаліст» - 2
Мають педагогічні звання:
                « Старший вчитель » - 12
         Відмінник освіти України – 2
          В 2016 - 2017 навчальному році школа налічує 12 класів в яких навчається 164 учні.
Матеріальна база для проведення навчально-виховного процесу складається з 12 класних кімнат та навчальних кабінетів, що мають естетичний вигляд та зі смаком оформлені.
         Уроки трудового навчання проходять у обладнаній майстерні слюсарної столярної справи та обслуговуючої праці.
Фізичне виховання, спортивні секції проводяться у спортивному залі та спортмайданчику, що містить різноманітні спортивні споруди та поле для ігрових видів спорту.
         Цікаво та змістовно відбуваються шкільні виховні заходи у великих рекреаціях школи; організовуються вечори відпочинку та дискотеки для  старшокласників з використанням сучасного звукопідсилюючого та світлового обладнання.
Традиційними є такі позашкільні, позакласні заходи: "Нумо, хлопці!", "Королева осені", новорічні бал-маскаради, вечір до Дня закоханих, "Брейн ринги", конкурс художньої самодіяльності, предметні та тематичні вечори .  Школярі активні у суспільно-корисній праці: слідкують за чистотою подвір'я школи та селища.
        Кожного року учні школи стають переможцями, призерами районних та обласних змагань, предметних олімпіад, різноманітних конкурсів, чим сприяють покращенню рейтингу школи та Васильківського району серед освітянських закладів.
        Значна робота педколективу по охопленню дітей навчанням, залученню їх до позакласної роботи, організації дозвілля школярів сприяє тому, що на обліку у кримінальній міліції у справах неповнолітніх учні Дослідницької школи відсутні. Винагородою за свою роботу для колективу є повага та шанобливе ставлення до вчительської праці жителів селища, дяка випускників школи і авторитет серед педагогічних колективів освітніх закладів району.
«  Листопад 2017  »